Baschet (f). Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Târgovişte 68-63 (21-14, 15-14, 21-16, 11-19) | Treziţi-vă, pierdeţi finala!

C.M.

După tensiunea din primul meci al finalei, când CSM Târgovişte a pierdut dramatic, la un singur punct (65-66), a urmat o a două partida dominată destul de clar de Sepsi. Gazdele au câştigat primele trei sferturi (57-44), asigurându-şi un avans confortabil înaintea ultimelor zece minute. Târgoviştencele s-au trezit târziu şi s-au apropiat la numai patru puncte (62-58), cu 80 de secunde înaintea finalului, insuficient pentru a mai salva ceva din acest duel. Sepsi are 2-0 la general în acest moment şi mai are nevoie de o singură victorie pentru a câştiga primul titlu din istoria clubului. Meciul 3 se va juca miercuri, la Târgovişte, de la ora…