CUPA ROMÂNIEI: Chindia Târgovişte a învins Urban Titu în ultimul minut de joc

Urban Titu-Chindia Târgoviște 0-1 (0-0) A marcat Cherchez (min. 90+3) Au arbitrat: Alexandru Filip (Târgoviște), Emil Mateescu și Bianca Florea (ambii din Ploiești) Cartonașe galbene: Corbu, Pâslaru, Butoi (2), Neguț, Cârstea/Ispas (2), Dobre, Cherchez Cartonașe roșii: Butoi (min.67)/Ispas (27) A fost un meci plăcut ochiului, chiar dacă s-a marcat un singur gol și acela în ultimul minut al partidei. Fazele s-au derulat cu repeziciune la porțile apărate de Iordan (venit de la Speranța Cahul-Moldova), respectiv Omuț. După ratările lui Corbu (min.7), Cârstea (47), Dicu (55), C.Calofir (84, 85 și 89), respectiv Ispas (3), Voinea (5), Popa (37), Anton (63), Săndulescu (70), Grigore (75) a venit și unicul gol al partidei. L-a marcat Cristi Cherchez după o greșeală colectivă și o ieșire întârziată a portarului Iordan. S-au remarcat Iordan, C.Calofir, Cârstea, Petculescu/Cherchez, Anton, Voinea și Popa. Alexandru Istrate

The post CUPA ROMÂNIEI: Chindia Târgovişte a învins Urban Titu în ultimul minut de joc appeared first on incomod-media.ro.